Wiktor Wróbel

Ekspert ds. Innowacji i Mentoringu

Wiktor Wróbel jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie innowacji, posiadającym ponad 16-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze IT. Jego kompetencje obejmują zarówno programowanie, analizę i przetwarzanie danych, jak i implementację systemów ERP w czołowych przedsiębiorstwach produkcyjnych i finansowych, takich jak banki PEKAO i Santander Bank Polska. Ukończył studia na kierunku Sieciowe Systemy Informatyczne w PWSZ w Krośnie, posiada certyfikaty Prince2 Foundation, Agile PM oraz specjalistyczne z zakresu projektowania systemów informatycznych w języku UML.

Od 2019 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Fundacji Rex Support Group, skupiającej się na inkubacji innowacyjnych startupów. Fundacja współpracuje z międzynarodowymi akceleratorami i prowadzi inicjatywy edukacyjne wspierające przedsiębiorczość. Jako Prezes Zarządu New Horizons Capital Sp. z o.o. oraz Prezes Zarządu Venture Transaction Platform Sp. z o.o., Wiktor odgrywa kluczową rolę w ocenie i wsparciu startupów poszukujących finansowania.

Praktyczną wiedzą w zakresie tworzenia i zarządzania startupami uzyskał jako cofounder kilku startupów jak: Gesture To Speech (aplikacja do nauki języka migowego), Hercoolios.com (aplikacja do oceny ćwiczeń dzieci na podstawie nagrań wideo), RHS (system zdalnego serwisu aparatów słuchowych). 

Wiktor Wróbel jest także aktywnym mentorem i doradcą, wspiera rozwój innowacyjnych projektów, takich jak aplikacja do oceny jakości ćwiczeń terapeutycznych dla dzieci Binacare, narzędzie AI dla języka migowego Gesture To Speech, czy system zdalnego serwisu aparatów słuchowych RHS. Jego działania przyczyniają się do rozwoju nowych technologii i usług, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku.

Jako pasjonat innowacji i doświadczony lider, Wiktor Wróbel wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności, aby wspierać inicjatywy przedsiębiorcze oraz rozwój technologiczny. Jego zaangażowanie w kształtowanie przyszłości biznesu i technologii jest inspiracją dla wielu startupów, przedsiębiorców dążących do osiągnięcia sukcesu na globalnym rynku.

Wiktor Wróbel